Jelcz nas opuścił!

Dzień 11 kwietnia 2018 roku zapisze się na dobre w kartach historii naszej jednostki tego dnia przekazaliśmy nasz stary dobry ciężki wóz bojowy marki Jelcz do OSP w Tążewach. Wcześniej do OSP Tążewy w powiecie Pabianickim przekazany został nasz GBA Star 244 teraz do tej samej jednostki oddaliśmy Jelonka. Służył on nam od 2004 roku zastąpił on popularnego Żuka. Ciężki Wóz bojowy GCBA 6/32 Jelcz 004 pozyskany został z Komendy Powiatowej PSP z Koluszek. Dziś zastąpił go fabrycznie nowy, zakupiony przez Gminę Andrespol pojazd GCBA 9,2/32 VOLVO FMX.

Cieszymy się że nasz dziadek może dalej dzielnie gasić pożary oraz że trafił on w znane już nam ręce i na pewno druhowie z Tążew będą o niego dbali tak jak troszczą się do dziś o naszego Stara.

Volvo w akcji!!!

Dnia 05.04.2018 roku około 17.40 dostaliśmy zgłoszenie o pożarze traw w Justynowie
Na miejsce zadysponowany został zastęp GBA z JRG Koluszki oraz nasza jednostka
w pierwszej kolejności wyjechaliśmy naszym nowym samochodem GCBA 9,2/32 Volvo FMX oraz zastępem GBA Renault.
Spaleniu uległ około hektar nieużytków. Był to pierwszy dziewiczy wyjazd alarmowy naszego nowego wozu.

Wkrótce relacja wideo z działań!

ZGIERZ WOO 2018


W dniu 27 marca 2018 roku nasza Grupa Poszukiwawczo Ratownicza uczestniczyła w ćwiczeniach zgrywających wydzielone siły i środki KSRG z terenu województwa łódzkiego z zakresu walki z pożarami,ratownictwa poszukiwawczego,technicznego i medycznego , w miejscowość Kalinów (gm. Stryków)

Na funkcjonariuszy straży pożarnej czekały trzy założenia działań ratowniczo-gaśniczych.

Pierwszy z nich to rozległy pożar lasu, strażacy mieli na celu przede wszystkim utworzyć punkt czerpania wody, odpowiednio skoordynować swoje działania za pośrednictwem dowódców i skutecznie ugasić nie kontrolowany pożar.

Drugi scenariusz przedstawiał sytuację zaginionych osób w lesie. Zadaniem funkcjonariuszy było skuteczne przeszukanie wyznaczonego terenu oraz współpraca z odpowiednio wyszkolonymi psami ratowniczymi.

Ostatnie już trzeci scenariusz zakładał przygnieciony pojazd przez powalone drzewa. Strażacy mieli za zadanie przy użyciu sprzętu hydraulicznego wydobyć osobę poszkodowaną z pojazdu. Analogicznie przygotowywano lądowisko dla LPR, któremu to przekazano wydobytą osobę poszkodowaną z rozbitego pojazdu.

Nasza Grupa po wyznaczeniu sektorów przy współpracy z Grupą Ratownictwa Specjalistycznego OSP Łódź Jędrzejów oraz GPR JRG 9 Łódź przystąpiła do przeszukiwania terenów leśnych. Nasz zespół przy pomocy nosa naszej dzielnej czworonożnej druhny Figi odnalazła jedną z osób zaginionych i udzieliła jej pomocy medycznej. Po raz kolejny mieliśmy okazję przekonać się że w grupie siła. Dziękujemy wszystkim służbom za wspólne ćwiczenia i wspaniałą atmosferę.

Link do galerii: http://ospjustynow.pl/galeria

W ćwiczeniach udział wzięły jednostki:

JRG 9 10 Łódź

JRG Zgierz

JRG Ozorków

JRG Stryków

JRG Rawa Mazowiecka

JRG Skierniewice

WSP Leźnica Wielka

Grupa Ratownictwa Specjalistycznego OSP Łódź - Jędrzejów

Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Justynów

OSP Głowno

Ochotnicza Straż Pożarna w Strykowie

OSP Koźle

OSP Lipka

OSP KSRG Kiełmina

OSP Wola Zbrożkowa