ZGIERZ WOO 2018


W dniu 27 marca 2018 roku nasza Grupa Poszukiwawczo Ratownicza uczestniczyła w ćwiczeniach zgrywających wydzielone siły i środki KSRG z terenu województwa łódzkiego z zakresu walki z pożarami,ratownictwa poszukiwawczego,technicznego i medycznego , w miejscowość Kalinów (gm. Stryków)

Na funkcjonariuszy straży pożarnej czekały trzy założenia działań ratowniczo-gaśniczych.

Pierwszy z nich to rozległy pożar lasu, strażacy mieli na celu przede wszystkim utworzyć punkt czerpania wody, odpowiednio skoordynować swoje działania za pośrednictwem dowódców i skutecznie ugasić nie kontrolowany pożar.

Drugi scenariusz przedstawiał sytuację zaginionych osób w lesie. Zadaniem funkcjonariuszy było skuteczne przeszukanie wyznaczonego terenu oraz współpraca z odpowiednio wyszkolonymi psami ratowniczymi.

Ostatnie już trzeci scenariusz zakładał przygnieciony pojazd przez powalone drzewa. Strażacy mieli za zadanie przy użyciu sprzętu hydraulicznego wydobyć osobę poszkodowaną z pojazdu. Analogicznie przygotowywano lądowisko dla LPR, któremu to przekazano wydobytą osobę poszkodowaną z rozbitego pojazdu.

Nasza Grupa po wyznaczeniu sektorów przy współpracy z Grupą Ratownictwa Specjalistycznego OSP Łódź Jędrzejów oraz GPR JRG 9 Łódź przystąpiła do przeszukiwania terenów leśnych. Nasz zespół przy pomocy nosa naszej dzielnej czworonożnej druhny Figi odnalazła jedną z osób zaginionych i udzieliła jej pomocy medycznej. Po raz kolejny mieliśmy okazję przekonać się że w grupie siła. Dziękujemy wszystkim służbom za wspólne ćwiczenia i wspaniałą atmosferę.

Link do galerii: http://ospjustynow.pl/galeria

W ćwiczeniach udział wzięły jednostki:

JRG 9 10 Łódź

JRG Zgierz

JRG Ozorków

JRG Stryków

JRG Rawa Mazowiecka

JRG Skierniewice

WSP Leźnica Wielka

Grupa Ratownictwa Specjalistycznego OSP Łódź - Jędrzejów

Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Justynów

OSP Głowno

Ochotnicza Straż Pożarna w Strykowie

OSP Koźle

OSP Lipka

OSP KSRG Kiełmina

OSP Wola Zbrożkowa